Hakkımda

Fotoğrafım
Gezmeyi, fotoğraf çekmeyi bir de yazı yazmayı seviyorum... Deniz ve Can'ın tam zamanlı annesi olarak bebek ve çocuk gelişimi, ekonomik alışveriş tüyoları, kaliteli bebek kıyafetleri gibi çocuklu yaşama dair ne varsa okuyup, araştırıyor, bunları diğer anne adaylarıyla paylaşmayı seviyorum. Kurumsal hayatı geride bırakılmış eski bir Kurumsal Iletişim Müdürü ve editör olarak bu alandaki deneyimlerimi pbailetisim isimli bloğumda, bebek için alışveriş yaparken iyi bir rehber gibi kullanabileceğiniz denenmiş ürün yorumlarını bebek için alışveriş isimli bloğumda bulabilirsiniz...

20 Temmuz 2012 Cuma

Alışverişte Yeni Dönem Kupon Siteleri İle Başlıyor


Online alışveriş ve online alışverişin sundukları pek çok kişinin hayatına büyük kolaylık getiriyor. Orijinal ve marka olan ürünleri çok avantajlı fiyatlarla satın almanızı kolaylaştıran ve sayıları her geçen gün artan özel alışveriş kulüplerinden şehirlere özel indirimler sağlayan fırsat sitelerine kadar birçok proje tüketici alışveriş alışkanlıklarını değiştirecek iddiada projeler olarak artık hayatımızda. Tüketici alışveriş dinamiklerinin internet üzerine yöneldiği bu dönemde adını yeni yeni duyurmaya başlayan kupon sitelerinden bahsetmek istiyorum size bu makalemde… 

Kupon Siteleri Nedir?

Öncelikle kupon sitelerinin ne olduğu ve tür avantajlar sağladığına bir bakalım… Kupon siteleri, dönemsel olarak firmaların ürün gruplarına yönelik düzenlediği indirim kampanyalarını belirli kodlar aracılığıyla yayına sunan ve bu kodlar ile alışverişin gerçekleştirilmesi ile özel indirim fırsatlarına sahip olunmasını sağlayan web siteleridir. Pek çok firma birlikte çalıştıkları kupon sitesine özel kodlar geliştirerek alışverişleriniz sırasında anında indirim alınmasını sağlamaktadır.

Kupon Siteleri Ne Avantaj Sağlar?

Kupon sitelerini takip etmek ve alışverişiniz öncesinde ilgili alışverişinize uygun bir indirim olup olmadığını sorgulatmak alışverişinizi çok daha avantajlı şekilde tamamlamanızı sağlar.  Örneğin: X bir firmadan ihtiyacınız olan bir şeyi almaya karar verdiniz. Bu bir parfüm olsun. Satın alacağınız parfümü satın alacağınız firmayı seçtikten sonra ilgili firmanın dönemsel bir indirim kuponu yayınlayıp yayınlamadığını araştırarak alışverişinizi çok daha avantajlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kupon Kodları Nasıl Çalışır?

Kupon kodunun yayınladığı kupon sitesinde alışverişiniz ile ilgili kupon kodunu aktif hale getirmek için, alışverişinizi bu site üzerinden yönlenerek yapmanız gerekir. Pek çok kupon sitesi benzer çalışma prensibi ile hareket eder. Kuponlar, kupon “kupon kodunu açınız” butonuna tıklamanız ile aktif olur. Kodu kopyala yapıştır yöntemi ile de bir yere not alıp sonra ilgili sitedeki ilgili alana yazarak ya da yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bu butona tıkladığınızda alışveriş sitesi ve kupon kodu etkileşimli olarak birlikte açılır. Ardından alışveriş sitesinde alışveriş adımlarınız sırasında da “kodu giriniz” ve benzeri bir kutu ile karşırsınız. Bu alana “ctrl V” ya da yapıştır komutu ile kupon kodunu yapıştırdığınızda veya kodu yazdığınızda indirim otomatik olarak bakiyeye yansır.

Kupon siteleri çalışma prensibi hizmet aracılığı üzerinedir bu nedenle kupon siteleri sağladıkları indirimler için kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmezler. Üyelik ve benzeri işlemler de ücretsiz olarak gerçekleştirilmelidir. Eğer bir kupon sitesi sizden aylık, yıllık bedeller, üyelik için ücret talep ediyor ise bu sahte bir kupon sitesidir uzak durunuz.

Kupon siteleri, online alışverişte Türkiye için yeni bir kavram olsa da uluslar arası platformlarda çok uzun yıllardır tercih edilen bir sistemdir. Son derece güvenilir olan bu sistem size ihtiyacınız olanı diğer bir deyişle hali hazırda satın almaya karar verdiğiniz ürün ya da hizmeti o dönem içinde varsa yayınlanan kupon kodları aracılığı ile indirimli sahip olmanızı sağlar.

İndirim Kupon Kodu Bulmak İçin;
TikoKupon.com, üyelik gerektirmeyen, ücretsiz ve tek tıkla kuponkodu bulabileceğiniz tüketici dostu bir kupon sitesi. Seçkin markalar ve güvenilir e-Mağazalar için TikoKupon’da bulacağınız bir indirim kuponu, alışverişleriniz sırasında size özel indirimler sağlayacaktır. Kupon kodunun nasıl kullanılacağı ise sitedeki her bir kuponda belirtiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder